• 0232 422 22 99
  • ahmetseyhan@gmail.com

Yüz Estetiği

Yüzün alt kısmı ve boyun kısmına uygulanan gerginleştirme işlemidir. Bu işlemde kulak önü, yanaklar, çene altı ve boyun derisinin gevşekliğinin giderilmesi amaçlanır. Fazla deri kulak önü ve arkasından çıkarılarak kalacak izin göze batmaması sağlanır. İşlem genel anestezi altında yapılır ve 3 saat kadar sürer. Bir gece hastanede kalınması tavsiye edilir.

Yüz Estetiği

Yüz germe ve boyun germe

Yüzün alt kısımlarının ve boynun daha gergin ve genç görünmesini amaçlamak için yapılan işlemdir. Bu işlemle ağız yan taraflarında sarkıklıklar alınır ve yüz daha oval hale getirilerek çene kemiği sınırları daha belirgin hale gelmiş olur. Fazla deri kulak kenarından çıkartılarak yüz ve boyun cildinin gergin durması amaçlanır. Boyunda da gevşeklik ve sarkıklık fazla ya da fazla yağlanma fazla ise ilaveten çene altından da küçük bir kesi yapılması boynun daha iyi düzeltilmesini sağlar. Genellikle genel anestezi ile yapılır bir gece hastanede kalınması tavsiye edilir.

Mini Yüz Germe

Normal yüz germeden daha küçük çapta bir işlemdir. Çene altına kesi gerekmez. Lokal anestezi ile yapılabilir. Kulak önünden yapılan kesi ile fazla deri alınır ve yüz alt kısımlarında, ağız yan tarafları ve çene alt sınırında gerginlik sağlanır. Bunda da daha oval bir yüz şekli elde edilir. Hastanede kalınması gerekmez.

Alın ve Kaş Kaldırma (Endoscopic forehead lifting)

Kaş Kaldırma

Kaşların düşük olduğu bireylerde sadece üst göz kağağından deri çıkarılması kaşların daha da aşağıya inmesine neden olabilir. Bu da daha yorgun ve kızgın görünüme neden olabilir. Buna engel olmak üst göz kapaklarındaki fazla derinin alınması yanında kaşların kaldırılması işlemi de yapılır.

Bu işlem genellikle endoskopik olarak yapılır. Saçlı deriye mini kesiler (3 adet ) yapılmakta ve tüm alın bölgesi ve kaşlar yukarı doğru çekilmekte ve oluşan fazlalık saçlı deriye dağıtılmaktadır. Böylelikle herhangi bir saçlı deri ya da saç kaybı oluşmaz. Alnın kaşlarla beraber yükselmesiyle alın da biraz açılır. Bu da genellikle istenen bir özeliktir. Alındaki çizgiler de azalır. Eğer alın yüksekliği fazla ise ya da yapılacak mini kesilerin kapatamayacak derecede az saç mevcutsa bu durumda alın üst kısmında saçların hemen dibinden geçen kesi ile fazla derinin çıkarılarak işlem yapılmaktadır. Böylelikle kaşların kaldırılması yanında alnın genişlemesi önlenir hatta istenirse geniş alnın daraltılması da sağlanabilir.

Bu estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılan 1 saat süren bir işlemdir. Üst göz kapaklarında oluşan şişlikler 3 gün sonra inmeye başlar ve 2-3 hafta sonra oldukça normal görünüme kavuşulur. Operasyonun etkisi yıllarca sürer.

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağı fazla derinin alınması: Bu işlem “alın ve kaş kaldırma” veya “kaş kenarı kaldırma” işlemi ile beraber ya da tek başına yapılabilir. Üst göz kapağındaki fazla derinin alınması yanında gerek duyulması halinde göz kapak seviyesinin hafifçe kaldırılması (pitoz düzeltimi) ve şişlik nedeni olan yağ dokusu fazlalıklarının alınması gereklidir.

Üst kapak fazla derisinin alınması göz kapağı açıldığında oluşan katlanma çizgisinden yapılır. Gerçi bu bölge insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir ancak yine de kalacak belli belirsiz ince bir izin göz açıkken tamamen kapak katlantısının içinde kalması ve görünür alanda olmaması istenir.

Alt Göz Kapağı Torbasının alınması: Torbalanma etkisinin giderilmesi için göz altı yağların alınması ve göz altı kemiğin önüne yayılması şeklinde işlemler uygulanır. Genç kimselerde deri kesimi yapmadan göz kapağının içerisinden (transkonjonktival yol ile) işlem yapılabilmekte, ancak basit yağ alımı dışında daha detaylı yağ dağılım işlemleri yapılacaksa kirpiklerin hemen altından deri kesisi ile işlem uygulanır. Göz kapaklarına yapılacak bu işlemler tek başlarına uygulanacaklarsa lokal anestezi ile uygulanabilirler. Ancak alın ve kaş kaldırma, yüz germe/boyun germe ya da orta yüz kaldırma işlemleri ile birlikte uygulanabilir.

Orta Yüz Kaldırma (Subperiostal Midface Lifting)

Yaşın ileri olmadığı ve yüzün orta kısmında belirgin sarkık görünümün giderilmesi amaçlanır. Bir fazla deri çıkarımı gerekmediğinden kulak bölgesinde hiçbir iz kalmaz. Yanak bölgeleri ve elmacık kemikleri üzerindeki tüm yumuşak dokular ağız içerisinden yapılan girişimle kemik yapı üzerinden yukarı kaydırılır. Şakakların oradan saçlı deri içerisine yapılan minik kesiler yardımı ile kardırılmış dokuların yukarıda tutulması sağlanır. İşlem doğası gereği beraberinde şakak germe işleminin de beraberinde yapılmasını gerektirir. Bu işlemle yanaklar daha yukarı hareketlenmekte ve dörtgen hale gelmiş yüz daha üçgen ve oval hale gelmekte ve kişi daha dinlenmiş ve mutlu yüz görünüme kavuşur.

Yüz gerdirme ve gençleştirme ameliyatı, yüz estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir Alsancak'taki muayehanemize bekleriz.

TELEFON :
+90 232 422 22 99

MOBIL PBX :
+90 532 111 22 99

WhatsApp :
+90 555 964 44 84

ESTETİK CERRAHİ UYGULAMALARIMIZ

Prof. Dr. Ahmet Seyhan