• 0232 422 22 99
  • ahmetseyhan@gmail.com

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe, karın cildinin gevşek ve sarkık olduğu durumlarda fazla derinin çıkarılması ve gergin bir karın oluşturulması temeline dayalı bir ameliyattır.

Karın Germe Ameliyatı
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fazla derinin çıkarılması iz bırakıcı bir işlem olduğundan kalacak izin mümkün olduğunca az görünen yerde, bikini içinde kalacak yerde bırakılması sağlanır. Karın derisinin sadece göbek altı kısmının sınırlı miktarda gevşeklik gösterdiği durumlarda göbek aynen bırakılarak sadece göbek altı kısmı gerginleştirilirken göbek üstü kısma gerekirse liposuction uygulanır. Bu işleme "mini abdominoplasti" denir.

Ancak bu yeterli olmayacağından hastalarımızın çoğuna "full abdominoplasti", yani tam karın germe işlemi uygularız. Burada yapılan şey bu kez göbek çukurunun karın cildi ile bağlantısını keserek serbest bırakılmış karın cildini göğüs kafesinden itibaren yaygın olarak aşağıya çekmektir.

Böylelikle çok daha fazla deri aşağıdan çıkarılırken hem göbek seviyesinin altındaki tüm çatlaklar çıkarılmış olmakta hem de daha gergin bir karın elde edilebilmektedir. Estetik işlem sırasında gerekirse karın kaslarına bir sıkılaştırma işlemi (rektus kas pilikasyonu) de yapılır. Sonuçta gerginleştirilmiş karın ön tarafı ve yanlarından liposuction ile ilave deri inceltimi ve son düzeltmeler yapılır.Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir Alsancak'taki muayehanemize bekleriz.

TELEFON :
+90 232 422 22 99

MOBIL PBX :
+90 532 111 22 99

WhatsApp :
+90 555 964 44 84

ESTETİK CERRAHİSİ UYGULAMALARIMIZ

Prof. Dr. Ahmet Seyhan